"Enter"a basıp içeriğe geçin

KREDİ HESAPLAMALARI

İhtiyaç duyduğunuz kredilerle ilgili sağda yer alan kredi hesaplama aracını kullanarak hızlı bir şekilde kredi hesaplaması yapabilirsiniz.


Kredi Miktarı
Kredi Vadesi


Kredi Miktarı
Kredi Vadesi


Kredi Miktarı
Kredi Vadesi


EFT ve Havale Ücreti Almayan Bankalar Hangileri?

EFT ve Havale Ücreti Almayan Bankalar

Banka içinde para transferine havale, bankalar arası para gönderme işlemine ise EFT denir. Birçok banka havale ve EFT işlem ücreti almaktadır. Bankalar sadece maaşlı alıcılarına havale ve EFT ücreti almamaktadır. Birçok banka ise maaşlı müşterisi bile olsa havale ve EFT konusunda sınır koymaktadır. 10 havale ve EFT ücretsiz şeklinde kısıtlama koymaktadır. Havale ve EFT işlemlerini ticari kazanca dönüştürmek isteyenleri engellemek adına bankalar böyle bir uygulama başlatmıştır.

Bazı bankalar havale ve eft ücreti almamaktadır. Eft ve Havale Ücreti Almayan Bankalar şunlardır :

1- Kuveyt Türk Katılım Bankası: Kuveyt türk katılım bankası hiçbir müşterisinden havale eft ve işletim ücreti almamaktadır. Bu yüzden ülkemizde en çok kullanılan bankalardan birisidir.

2- En para: Finans bank bünyesinde kurulan en para yaklaşık 5 yıldır hiçbir bankacılık faaliyetinden ücret almaz. Havale, eft, işletim gibi hiçbir kanala ödeme yapmadan güvenle kullanabilirsiniz. En para ile kredi çekebilir faturalarınızı ödeyebilir telefonlarınıza TL yükleyebilir, ÖTV gibi vergi ödemelerinizi yapabilirsiniz. En para bir bankadan daha fazlasıdır diyebiliriz. Tüm bu hizmetleri ücretsiz yapması özellikle ticaretle uğraşanları en para kullanmaya itmiştir.

3- Teb Cepteteb : Türkiye ekonomi bankası da havale ve eft uygulamasından ücret almıyor.

4- Yapı Kredi Bankası : Nuvo sanal banka uygulaması ile hesap işletim ücreti almayan yapıkredi havale ve eft işlemlerinde de ücret almamaktadır.

5- Abank Dijital: Hesap işletim eft ve havale ücreti almayan diğer bir bankamız akbanktır.

6- Deniz bank Dijital: Deniz bank 50.000 liranın altında yapılan eft için herhangi bir kesinti almazken 50 bin liranın üzerindeki eft için 3,9 lira kesinti almaktadır.

7- Albaraka Türk: Türkiye’nin ilk katılım bankası olarak ön plana Albaraka müşterilerinden hesap ücreti almıyor. Havale ve eft işlemlerini ücretsiz sunan bankada 10 havale ve eft işleminden sonra ücret alınıyor. Mevduat hesabı açtırarak Albaraka bankasına dahil olabilir havale ve eftlerinizi ücretsiz bir şekilde yapabilirsiniz.

8- Ziraat Katılım Bankası: Hesap işletim ücretsiz olup havale ve eft işlemlerinizi rahatlıkla yapabilirsiniz.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir