"Enter"a basıp içeriğe geçin

KREDİ HESAPLAMALARI

İhtiyaç duyduğunuz kredilerle ilgili sağda yer alan kredi hesaplama aracını kullanarak hızlı bir şekilde kredi hesaplaması yapabilirsiniz.


Kredi Miktarı
Kredi Vadesi


Kredi Miktarı
Kredi Vadesi


Kredi Miktarı
Kredi Vadesi


Esnaf Kredisi’nin Başvuru Şartları Nelerdir?

Esnaf Kredisi; Öncelerde Kredi Kullanan Esnaf sayısı 15 sene önce 65.000 Şanslı Esnafımız Kredi Kullanabiliyordu. Bugün İse Yaklaşık Olarak 450.000  ile 500.000 arasında esnafımız onlara sağladığımız bu ucuz kredi imkanlarından yararlanabiliyor. Öncelerden Esnafımız kredi sınırları 2002 senesinde sadece en fazla 5.000 TL alabiliyordu, Tabi 5 de 1 oranında  masrafa giriyordu. Devletin Esnaflarımıza sunduğu Kredi sistemi sayesinde ülke genlinde ticaret gelişiminde artış olduğu görülmüştür. Bu nedenle Esnaf Kredisi Ticareti geliştirdiği için önemli yer kaplar.

O zamanlar bu kadar üst limite verilen kredinin faiz oranı ise %47 civarlarındaydı, yani aldığı paranın yarısını banka kesiyor veya faiz alıyordu. Esnaf Kredisi tam bir soygundu sizin anlayacağınız. Bu Aralar ise biz esnaflara sağladığımız kredinin en üst limiti 150.000 TL faiz oranı ise % 0 ile % 4,5 arasındadır.

Esnaf Kredisi’nin Başvuru Şartları Nedir ?

Şimdilik için 5 sene taksitlerle ile sağlanan işletme ihtiyaçları için verilen kredi vadesi muhtemelen bu yeni düzenleme ile de yine aynı şekilde kalacaktır. Kredinin faiz oranları da yine değişmeyen bir oranda kalacaktır. Kredinin faiz oranları da yine değişmeyen bir oranda kalacaktır. Ancak iş yeri satın almak için esnaflara sağlanacak olan kredi paketinin vadesi ise düzenleme sonrasında 10 yıla kadar çıkarılacağı kessinleşmektedir . İş yerlerinin satın alınması için verilecek olan bu kredinin faiz oranları şuan için TESKOMB resmi sitesinde belirtilmedi için sizler ile ne yazık ki bu oranları paylaşamıyoruz. Peki şartlar ne olacak ?

Türkiye Halk Bankası tarafından istenilen koşullara da yine büyük ihtimal ile değişmeyecektir. Buna göre her iki kredi paketinde de Müracaat yapacak olan esnafımızdan istenilen şartların en başında,

  1. Başvuru yapanın devletimize herhangi bir vergi borcunun olmaması.
  2. Tüm bankalar tarafından öncelikli olarak aranan müracaat sahibinin KKB Kredi Notu değerinin yüksek olması.
  3. Kredi başvuru miktarına göre kefil
  4. Yapacakları miktara göre yıllık mali bilanço ( gelir / gider defteri ) oranlarının yüksek olması
  5. Esnaf ve Sanatkar odasına kayıtlı olması
  6. Kooperatif tarafından belirtilen sınırlar içinde esnaflık yapmak

öncelikli olarak aranan Koşulların en başında gelecektir.

 

Tek Yorum

  1. cakUrimi cakUrimi

    Gerçektende Çok güzel bir Çalışma olmuş emeğinize sağlık

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir