"Enter"a basıp içeriğe geçin

KREDİ HESAPLAMALARI

İhtiyaç duyduğunuz kredilerle ilgili sağda yer alan kredi hesaplama aracını kullanarak hızlı bir şekilde kredi hesaplaması yapabilirsiniz.


Kredi Miktarı
Kredi Vadesi


Kredi Miktarı
Kredi Vadesi


Kredi Miktarı
Kredi Vadesi


Kredi Notuma Göre Ne Kadar Kredi Çekebilirim ?

Kredi Notuma Göre Ne Kadar Kredi Çekebilirim ?

Kredi Notuma göre ne kadar kredi çekebilirim? Bir bankadan kredi alabilmeniz için yapacağınız kredi başvurularında farklı birçok prosedür kalemden geçer. Özellikle de kredi notu,  bireyin kredi çekmesini garantileyen ve bu oranı belirleyen sistemdir. Kredi notuna göre kredi miktarı ve vade sayıları belirlenebilmektedir. Kredi notu,bireyin bankacılık işlemlerindeki yaptığı hareketliliği ve durumu gösterir. Bankalar da kişilerin bu notlarına bakarak diğer işlemlerini yapar. Yani bir bankadan kredi müracaatında bulunurken kredi notunuzu bilmeniz oldukça önemlidir. Kredi notu düşük olanlara kredi, birçok bankada verilmemektedir. Bu yüzden kişilerin önce kredi notlarını bilmeleri ardından ise kredi başvurusunu duruma göre belirlemelidir. Kredi notu düşük diye bankalar kredi vermeyince kredi notunuzun yükselmesini beklemelisiniz.

Kredi Notuma Göre ne Kadar Kredi Çekebilirim

Kredi notuma göre ne kadar kredi çekebilirim? ” sorusunu soran vatandaşlarımız için bankalardan bir plan daha hazırlanıldı. Banka kurumları kişilerin bu sorularına bir cevap sunması adına mali tablo çıkarımlarına başladı. Kredi notu, kişilerin zaman içerisindeki raporlarını gösterir. Kredi notunuz düşüş gösterebildiği gibi ayrıca yükseliş de gösterebilir. Bu yüzden Kredi Notu tıklayarak ilgili menüsünden birçok faydalı bilgi bulabilirsiniz.

Her bankanın kendisine has uyguladığı birtakım prosedürler vardır. Bu prosedürler kredi faiz oranları, kredi kart faiz oranları, kredi müracaat şartları gibi durumları da kap-sayabilmektedir. Yine her banka kendisine has özellikler ile kişilerin kredi başvurularını değerlendirmeye alır. Bazı bankalardan kredi müracaatları için istenilen kredi notu puanı düşük olabilirken bazı bankalarda ise kredi notu puanı yüksek olmalıdır. Kredi notu 700 ile 1500 arasındakilere bankalar, genel olarak kredi müracaatları gecikmelidir. Bu gecikme nedeni ise durumun değerlendirilmesidir. Genelde bu puan aralığındaki kişilerin kredi notları kesin olarak verilmez. Bazı bankalarda 1200 ve üzeri puana kredi verilirken bazı bankalarda ise 1500 puan ve üzeri olanlara kredi verilmektedir. Kredi notu 1700 ve üzerindeki vatandaşlara kredi verilmesi daha rahattır.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir