"Enter"a basıp içeriğe geçin

KREDİ HESAPLAMALARI

İhtiyaç duyduğunuz kredilerle ilgili sağda yer alan kredi hesaplama aracını kullanarak hızlı bir şekilde kredi hesaplaması yapabilirsiniz.


Kredi Miktarı
Kredi Vadesi


Kredi Miktarı
Kredi Vadesi


Kredi Miktarı
Kredi Vadesi


Ziraat Bankası Masrafsız Tüketici Kredisi Şartları Nelerdir?

Ziraat Bankası Masrafsız Tüketici Kredisi Şartları

Sizlere  Ziraat Bankası masrafsız tüketici kredisi hakkında önemli bilgiler sunacağız. Tüketiciler masrafsız tüketici kredi üzerine araştırmalar yaparak bu kapsamda daha az bir meblağ ödeyerek kredi çekebilmektedirler. Bu olay çekilmek istenilen kredi tutarını kapsayan bin de beşi miktarına denk düşen masraf tutarının alınmamasını sağlayan bir işlemdir. Şimdiki zamanlarda bankaların uygulamaya koyduğu dosya masraflarına yönelik kredi tutarına denk düşen binde biri miktar çekilen krediden kesilerek verilmektedir.

Yani alacağınız kredi 1000 TL ise, 995 TL gibi bir miktar tarafınıza teslim edilir. Yasalar kanunu kapsamında belirtilen “dosya masrafı toplam tutarın binde  beşini geçmemelidir” belirtisi ile bankalar hizmetlerini sunmak zorundadırlar. Bu oluşan durum sayesinde diğer tüketici kredilerine göre farklı bir ayrım söz konusudur. Aynı zamanda ilgili banka isterse bu miktarın çok daha altında dosya masrafı kesebilir. Şimdi gelelim masrafsız tüketici kredisinin şart ve gerekli belgelerine.

Ziraat Bankası Masrafsız Tüketici Kredisi Şartları ve Gerekli Belgeler

  • Başvuru formu ilk gerekli belgeler kapsamında yer almaktadır.
  • Bireye ait nüfuz cüzdanı, var ise ehliyet veya pasaport fotokopisi,
  • Bireyin çalıştığına dair gelir belgesi/maaş bordrosu veya var ise ek gelir belgesi,
  • Meslek kuruluşu üyeliğine ait belge fotokopisi(serbest meslek),
  • Müracaatları yapacak olan tüzel kişiler ise ortak oldukları şirkete ait olan ticaret sicil gazetesine ait fotokopi,
  • Son olarak ilgili kredinin alınacağı banka tarafından istenilen ek dosyalar gerekmektedir.

 

  • Yukarıda belirtilen koşullar ve buna bağlı olan dosya ve belgeleri temin ettiğiniz taktirde masrafsız tüketici kredisi olanağından rahatlıkla yararlanabilirsiniz. Böylelikle mevcut diğer tüketici kredilerinde verilen dosya masrafı ve benzeri ek ödemelerinden muaf olarak kesintisiz olarak kredinizi tam bir şekilde çekebilirsiniz. İlgili bankadan daha detaylı bilgi alabilir, ihtiyacınız dahilinde olan miktar boyutunda kredi talebinizi oluşturabilirsiniz.

Tek Yorum

  1. I just like the valuable info you supply in your articles. I will bookmark your blog and test once more right here regularly. I am slightly certain I will be told a lot of new stuff right here! Best of luck for the next!
    japanese orgy outdoor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir